magazin
Balatonra karikázó szerelmes fiatalok, testet öltött angyalok, szenvtelen kábszernepperek, gyarló kisemberek, ambiciózus és sodródó diákok,…
továbbmagazin
A Viszkis sztárja felköltözött a Mátrába, és idilli körülmények között tölti napjait a barátnőjével. Attól fél, hogy nehéz lesz visszarázódni a…
továbbmagazin
Új helyszínen, a 90-es évek legendás bankrablójának életét feldolgozó akciófilmmel, a Viszkissel folytatódik a Budapest Rooftop Cinema. A Filmhu és…
továbbhír
Antal Nimród filmjét a szakmai és az ifjúsági zsűri is díjazta Belgiumban, a bűnügyi filmek nemzetközi fesztiválján, ahol nem először jutalmaztak…
továbbmagazin
2017 ismét kiemelkedő év volt a magyar film számára: Oscar-díj, Arany Medve, egy tucatnyi meghívás, elismerés és jelölés után boldogan zárjuk le az…
továbbmagazin
A Színház-és Filmművészeti Egyetem hallgatója Zsótér Sándor és Börcsök Enikő osztályában, másodévesen kapta meg élete első főszerepét mozifilmben:…
továbbhír
A Viszkis rabló élete alapján készült, nagyszabású, akcióban is bővelkedő életrajzi alkotás az év eddigi harmadik legjobb nyitóhetét produkáló…
továbbmagazin
Filmproducerként többek között a Kontroll és az idei év eddigi legnagyobb magyar filmes sikere, a Kincsem fűződik a nevéhez, legújabb közös munkája…
továbbmagazin
A filmezést egy nemzetközi produkcióban kezdte gimnazistaként, majd Deák Krisztina filmjében díjnyertes alakítást nyújtott a fiatal Aglajaként, még…
továbbhír
A Viszkis rabló, azaz Ambrus Attila, minden idők leginkább médiabarát magyar bankrablójának élettörténetéből készített pörgős akciómozit Antal…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié